czwartek, 10 stycznia 2013

Rebelianci syryjscy zdobyli T 72 AV
5 komentarzy:

 1. Te "kostki" pancerza są fatalnie poukładane... Nie mówię o tych uszkodzonych - ogólnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, też mi się to nie podoba, np. już te większe w T 90 są całkiem coolowskie, albo nawet podobne jak te ale w naszym PT 91 są dużo lepiej ułożone.)

  OdpowiedzUsuń
 3. T-72AV to niskobudżetowa wersja T-90.
  T-72AV pokryty jest pancerzem reaktywnym Kontakt-1 (w T-90 jest to Kontakt-5), wyposażony w laserowy dalmierz, system automatycznego ładowania działa. T-72AV dorównuje polskiemu PT-91. Swoją drogą, ładne zdjęcia.
  Zapraszam do śledzenia mojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie pro-demokratyczne powstanie w Syrii chyli się niestety ku upadkowi. W Marcu zginęło około 1500 żołnierzy Al-Assada i około 2100 rebeliantów.
  Pewien syryjski czołgista w wywiadzie udzielanym na temat T-72AV, zwrócił uwagę że pancerz boczny na skłonność do odpadania od kadłuba. Mocowania płyt są zbyt słabe (albo płyty są za bardzo obciążone z powodu dodania kostek pancerza reaktywnego).

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, w czołgach zachodnich te boczne fartuchy wykonane są z pancerza i często wzmacniane w newralgicznych miejscach dodatkowym pancerzem, a w T 72 wykonane sa ze zbrojonej gumy, najnowszy eksportowy T 90 S ma już inne, znacznie bardziej dopracowane widać to na tym zdjęciu

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.